موسیقی,لذت موسیقی,مقاله,مقالات موسیقی,یادگیری موسیقی,احساس لذت,ریتم,احساس شادی

موسیقی,لذت موسیقی

ایران مطلب :
شاید تا بحال به علت لذت بردن از موسیقی فکر کردید شاید هم فکر کردید و جوابهایی به ذهنتان خطور کرده. برای پاسخ به این سوال بهتر است کمی در مورد لذت فکر کنیم. اینکه ما دقیقا از چه چیزهایی لذت می بریم. شاید نشود تعریف کامل و جامعی ارائه داد اما ساده ترین پاسخ این است که ما هنگامی از چیزی لذت می بریم که بتوانیم ارتباط و تناسب خوبی با آن برقرار کنیم. درواقع وقتی درونمان با آن چیز ارتباط برقرار کند یا به نیاز درونی مان پاسخ دهیم، لذت می بریم.

* حالا با این تعریف فکر می کنید چرا از موسیقی لذت می بریم؟

ما انسانها احساسات بسیاری درون خود داریم که نیاز داریم آنها را به دنیای پیرامونمان انتقال دهیم. و همچنین این احساسات را از منابع دیگر دریافت کنیم. زمانیکه با دوستی یا عزیزی از احساسات درونمان صحبت میکنیم و به اصطلاح درددل می کنیم، به آرامش خوبی می رسیم. این تبادل احساسات به ما حس پر و خالی شدن دل انگیزی می دهد، این تبادل احساسات نیازی از ما را پاسخ می دهد و درنهایت منجر به ایجاد حس لذت می شود.

* اما تا بحال برایتان پیش آمده که نتوانید احساس واقعی تان را آنطور که باید، به کسی بگویید؟ و از بیان احساساتتان عاجز شوید؟

بعضی از احساسات که نه، بسیاری از احساسات درونی مان را با زبان و حتی با شعر و نوشتن هم نمی توانیم بیان کنیم. همین الان قلم و کاغذی در دست بگیرید و به شروع کنید به نوشتن انواع احساساتی که تا بحال تجربه کرده اید.

موسیقی,لذت موسیقی

چند مورد میتوانید بنویسید؟ ۲۰ مورد؟ ۵۰ مورد؟ ۱۰۰ مورد؟!

تعداد احساسات موجود در انسان بسیار بیشتر از اینهاست. اما واقعا با چه ابزاری میتوانیم انها را ابراز کنیم؟

موسیقی، هنر بیان احساسات است.

بله میدانم این تعریف را زیاد شنیده اید.

اما این بار با کمی تعمق، به این جمله فکر کنید. زمانیکه با موسیقی احساسات مختلف و منحصر به فردی را انتقال میدهید و یا این احساسات را از دیگران (یا طبیعت) دریافت میکنید، به طرز کامل تر و شگفت انگیزتری در حال پر و خالی شدن هستید. و خیلی جالب است که خود این پر و خالی شدن هم یک ریتم دارد. (ریتم معنای عمیقی دارد که در آینده بیشتر در موردش صحبت می کنیم.)

بله یکی از مهمترین دلایلی که ما با شنیدن یا اجرا کردن موسیقی، احساس لذت میکنیم تبادل احساسات است. شاید شما هم از دست دادن ها و به دست آوردن های زیادی در ابعاد مختلف زندگی تان تجربه کرده باشید و به این اطمینان رسیده باشید همیشه نمیتوان به دست آورد و یا همیشه چیزی از دست داد. مطمئنا این دو با هم اتفاق می افتند.  در مواقعی شما حسی را به بیرون انتقال میدهید و دنیا را آگاه از حس درونتان میکنید و مواقعی هم شما احساسات نهفته در درون دیگران یا طبیعت را دریافت می کنید. موسیقی به بهترین شکل ممکن این ریتم را انجام می دهید.

و چه لذتبخش است ریتم احساسات!

منبع : ostademusic.com
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه