کوتاه قدترین بدلکار حرفه ای!. کی‌ران شاه متولد ۱۹۵۶ از انگلستان، کوتاه ترین بدلکار حرفه ای جهان است که درحال حاضر در فیلم ها کار می کند. قد او در حالت ایستاده ۱ متر و ۲۶٫۳ سانتیمتر است که در سال ۲۰۰۳ اندازه گیری شد. بلندترین موتورسیکلت قابل سوارشدن!. بزرگترین موتورسیکلت قابل سواری از زمین تا بالای فرمان ۵ متر و ۱۰ سانتیمتر ارتفاع دارد. این موتورسیکلت توسط «Fabio Reggiani» از ایتالیا ساخته و در یک مسیر ۱۰۰ متری در مونتکیو امیلیا، ایتالیا در سال ۲۰۱۲ رانده شد. گران ترین قارچ خوراکی!. ترافل س ...

کوتاه قدترین بدلکار حرفه ای!

 

کی‌ران شاه متولد ۱۹۵۶ از انگلستان، کوتاه ترین بدلکار حرفه ای جهان است که درحال حاضر در فیلم ها کار می کند. قد او در حالت ایستاده ۱ متر و ۲۶٫۳ سانتیمتر است که در سال ۲۰۰۳ اندازه گیری شد.

 

رکوردهای جالب و باورنکردنی گینس (5)

 


 

بلندترین موتورسیکلت قابل سوارشدن!

 

بزرگترین موتورسیکلت قابل سواری از زمین تا بالای فرمان ۵ متر و ۱۰ سانتیمتر ارتفاع دارد. این موتورسیکلت توسط «Fabio Reggiani» از ایتالیا ساخته و در یک مسیر ۱۰۰ متری در مونتکیو امیلیا، ایتالیا در سال ۲۰۱۲ رانده شد.

 

رکوردهای جالب و باورنکردنی گینس (5)

 


 

گران ترین قارچ خوراکی!

 

ترافل سفید، گران ترین قارچ خوراکی جهان است که هر کیلوگرم از آن بیش از ۳۰۰۰ دلار قیمت دارد. این نوع قارچ فقط در مناطق ایتالیایی پیدمونت، امیلیا-رومانیا، توسکانی و مارکس و شبه جزیره «Istrian» کرواسی یافت می شود و از آنجا که حدود یک فوت زیر زمین رشد می کنند، فقط توسط سگ های آموزش دیده مکانیابی می شوند.

 

رکوردهای جالب و باورنکردنی گینس (5)

 


 

بیشترین توالت چوبی شکسته شده در یک دقیقه!

 

رکورد بیشترین نشیمن توالت چوبی شکسته شده با سر در یک دقیقه ۴۶ تاست که توسط کوین شلی (Kevin Shelley) از آمریکا به دست آمده است!

 

رکوردهای جالب و باورنکردنی گینس (5)

 


 

بیشترین مشعل خاموش شده با دهان!

 

بیشترین مشعل خاموش شده با دهان در ۳۰ ثانیه ۵۴ تاست که این رکورد توسط برک پاسک (Bret Pasek) از آمریکا در سال ۲۰۱۵ به دست آمده است. برت این شاهکار را در فستیوال رنسانس مینه سوتا انجام داد. 

 

رکوردهای جالب و باورنکردنی گینس (5)

 


 

پر مو ترین خانواده دنیا!

 

و��کتور "لاری" گومز، گابریل "دنی" راموس گومز، لویزا لیلیا د لیرا اسوس و  عیسی مانوئل فاجاردو اسوس (همگی مکزیکی) ۴ عضو خانواده ای هستند که از بیماری نادری به نام «Congenital Generalized Hypertrichosis» رنج می برند. این بیماری با موی زیاد در صورت و بدن شناخته می شود. زنان با لایه ای از موهای روشن تا متوسط پوشیده شده اند درحالیکه مردان خانواده موهای ضخیمی روی ۹۸% بدن خود به جز دست و پاها دارند. لری و دنی هم اکنون در سیرک ملی مکزیک کار می کنند.  

 

رکوردهای جالب و باورنکردنی گینس (5)

 


 

بلندترین فنر فلزی که از بینی وارد و از دهان خارج شده!

 

بلندترین سیم مارپیچ فلزی که از بینی گذشته و از دهان خارج شده ۳ متر و ۶۳ سانتیمتر طول دارد. این رکورد توسط اندرو استانتون (Andrew Stanton) از ایالات متحده امریکا در سال ۲۰۱۲ در ایتالیا به دست آمده است. 

 

رکوردهای جالب و باورنکردنی گینس (5)

 


 

بلندترین پرش ارتفاع سگ!

 

رکورد جهانی پرش ارتفاع سگ ۱۷۲٫۷ سانتیمتر است که توسط سگی به نام سیندرلا مای (Cinderella May) به دست آمده است. این سگ متعلق به خانم کیت لانگ و آقای کاتلین کنروی است که در میامی، فلوریدا زندگی می کنند. این رکورد در مسابقات فینال ملی سگ های باورنکردنی پورینا در اکتبر ۲۰۰۶ ثبت شد.

 

رکوردهای جالب و باورنکردنی گینس (5)

 


 

رکورد کشیدن هواپیما!

 

کوین فست (Kevin Fast) از کانادا یک هواپیمای گلوب مستر CC-177 که ۱۸۸٫۸۳ تن وزن دارد را به فاصله ۸٫۸ متر در در ترنتون، انتاریو، کانادا در سال ۲۰۰۹ کشیده است.

 

رکوردهای جالب و باورنکردنی گینس (5)

 


 

بیشترین قوطی بازشده توسط طوطی!

 

بیشترین قوطی نوشیدنی بازشده توسط طوطی در یک دقیقه ۳۵ تاست و توسط زاک، طوطی دم بلند آمریکایی در سان خوزه، کالیفرنیا، ایالات متحده در ژانویه ۲۰۱۲ به دست آمده است. 

 

رکوردهای جالب و باورنکردنی گینس (5)

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه