جابجا کننده آیسبرگ. از اسم این شغل پیدا است که گروهی درصدد انتقال آیسبرگ به جایی دیگر هستند. این شغل پس از برخورد کشتی تایتانیک با آیسبرگ و غرق شدن آن به وجود آمد. موسسه آیس پاترول که تحت نظارت گارد ساحلی آمریکا فعالیت می‌کند، یک سال پس از حادثه تایتانیک (۱۹۱۵ میلادی) ایجاد شد. آن‌ها آیسبرگ‌ها را از محل تردد کشتی‌ها به جایی دیگر منتقل می‌کنند. شیردوش مار. کار این افراد تخلیه زهر خطرناک‌ترین مارهای جهان مانند مار زنگی و مار کبرا است. از زهر این مارها برای ساخت پادزهر در آزمایشگاه‌ها استفا ...


جابجا کننده آیسبرگ

از اسم این شغل پیدا است که گروهی درصدد انتقال آیسبرگ به جایی دیگر هستند. این شغل پس از برخورد کشتی تایتانیک با آیسبرگ و غرق شدن آن به وجود آمد. موسسه آیس پاترول که تحت نظارت گارد ساحلی آمریکا فعالیت می‌کند، یک سال پس از حادثه تایتانیک (۱۹۱۵ میلادی) ایجاد شد. آن‌ها آیسبرگ‌ها را از محل تردد کشتی‌ها به جایی دیگر منتقل می‌کنند.
.

جذاب‌ترین و نادرترین شغل‌های دنیا!


شیردوش مار

کار این افراد تخلیه زهر خطرناک‌ترین مارهای جهان مانند مار زنگی و مار کبرا است. از زهر این مارها برای ساخت پادزهر در آزمایشگاه‌ها استفاده می‌شود. هر گرم آن تا ۱۰۰۰ دلار فروخته می‌شود.

ساقدوش حرفه‌ای عروس

آن‌ها به بهترین شکل ممکن به عروس در بزرگترین روز زندگی‌اش کمک می‌کنند. کار آن‌ها مانند کار ساقدوش‌ها است، ولی به شکلی آموزش دیده آن وظایف را انجام می‌دهند. درآمد آن‌ها نیز بین ۳۰۰ تا ۲۰۰۰ هزار دلار است.
 
گریه کن حرفه‌ای

گریه کن‌های حرفه‌ای در مراسم خاکسپاری حاضر شده و برای مرحوم گریه می‌کنند. شرکت «رنت مورنر» در انگلستان فعالیت می‌کند و به افراد متقاضی «گریه کن» کرایه می‌دهد!
 
مربی سرفینگ سگ‌ها

در برخی سواحل که امکانات سرفینگ برای ورزشکاران مهیا است، افرادی تحت عنوان مربی سرفینگ سگ‌ها فعالیت می‌کنند که به سگ شما یاد می‌دهند چگونه سرفینگ کند. برخی مناطق اندک نیز وجود دارند که این خدمات را منحصرا برای سگ‌ها ارائه می‌دهند.
 

جذاب‌ترین و نادرترین شغل‌های دنیا!

 
احساس کننده صورت

احساس کننده صورت یا «دانشمند حسی» کسی است که از آموزش کافی برای استفاده از دست‌هایشان برای بررسی کارایی لوسیون‌های شیمیایی مانند پاک کننده صورت و تیغ برخوردار هستند. این افراد به صورت پاره وقت کار می‌کنند، اما می‌توانند تا ساعتی ۲۵ دلار دریافت کنند.
 
بیننده حرفه‌ای تلویزیون

اصلا هم خنده دار نیست، چرا که این شغل وجود خارجی دارد؛ اما فکر نکنید ک�� شغل ساده‌ای محسوب می‌شود! این افراد شبکه‌های مختلف را تماشا کرده و برنامه‌ مناسب را پیدا می‌کنند که بعدا بتواند در یک برنامه خاص استفاده شود. در برخی کشورها که تعداد شبکه‌های تلویزیونی زیاد است، این کار طاقت فرسا است. جیمی کیمل در سال ۲۰۰۵ به دنبال یک بیننده حرفه‌ای تلویزیون بود و حاضر بود بین ۵۰۰ تا ۶۰۰ دلار در هفته به او پول بدهد.
 

جذاب‌ترین و نادرترین شغل‌های دنیا!


هنرمند خاکستر

در کشورهایی که مرده‌ها سوزانده می‌شوند، افرادی با شغل هنرمند خاکستر وجود دارند که از خاکستر افراد از دست رفته، محصولاتی از جنس خاکستر مثل گردنبند یا مجسمه شیشه‌ای تولید می‌کنند.
 
ارزیاب رایحه

ارزیاب رایحه معمولا برای شرکت‌هایی کار می‌کنند که در زمینه تولید آدامس، شکلات، خمیر دندان و دهان شو فعالیت می‌کنند. آن‌ها کیفیت رایحه این محصولات را می‌سنجند و نظرشان را به تولیدکننده اعلام می‌کنند.
 

جذاب‌ترین و نادرترین شغل‌های دنیا!


کارشناس مزه غذای سگ

کارخانه‌های تولید کننده غذای سگ برخی کارشناس‌ها را استخدام می‌کنند تا غذای تولیدی را مزه کنند تا ببینند آیا مناسب است یا خیر. آن‌ها همچنین غذای سگ را از حیث ارزش غذایی نیز می‌سنجند. البته این را هم بگوییم که این افراد بلافاصله پس از مزه کردن غذای سگ، آن را تف می‌کنند.
 
تعیین کننده جنسیت جوجه‌ها

افرادی وجود دارند که شغلشان تعیین کردن جنسیت جوجه‌ها است. این افراد بیش از هر چیز بر اساس تجربه و حس درونی خودشان نظر می‌دهند. برخی از مرغداری‌های تجاری (معمولا در بریتانیا و ژاپن) این افراد را استخدام می‌کنند. درآمد آن‌ها نیز به سال ۶۰ هزار دلار می‌رسد.
 

جذاب‌ترین و نادرترین شغل‌های دنیا!


صف بایست حرفه‌ای

صف بایست‌‎های حرفه‌ای کاری را انجام می‌دهند که اغلب ما حوصله انجام آن را نداریم. این افراد در فروش‌های سراسری و بزرگ (مثل جمعه سیاه) و معرفی محصولات جدید (مثل محصولات جدید آیفون) حاضر می‌شوند. نرخ آن نیز متفاوت است، اما یک صف بایست حرفه‌ای می‌‎تواند تا ۱۰۰۰ دلار در هفته دربیاورد.
 
طالع نویسنده شیرینی‌جات

این افراد کارشان این است که جملاتی خلاقانه را بنویسند و به شرکت‌های تولیدکننده انواع شیرینی‌جات بدهند تا بعدا در کنار شیرینی به مشتری عرضه شود. این نوع شیرینی اغلب در رستوران‌ها و کافه‌های چینیِ بریتانیا یافت می‌شود و در خود چین وجود ندارند. ضرب‌المثل‌ها چینی همراه با ترجمه هم در بین جملات قصار و طالع‌ها دیده می‌شوند. نویسندگان مستقل معمولا می‌توانند جذب این بازار می‌شوند و مادامی که خلاقانه کار کنند، می‌توانند تا سالی ۴۰ هزار دلار درآمد کسب کنند.
 

جذاب‌ترین و نادرترین شغل‌های دنیا!
برای موفقیت، آرام اما مطئمن گام بردار

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه