کشف مومیایی زنده در مغولستان !

یک روزنامه محلی در مغولستان گزارشی تکان دهنده منتشر نمود. به گزارش این روزنامه محققان یک راهب مومیایی شده را یافتند که ۲۰۰ سال قبل فوت کرده و بدنش به طرز معجزه آسایی سالم مانده است. او زمان مرگ در حال نیایش بوده است.

 

 

 

راهب بودا که 200 سال در حال دعا است

راهب بودا که 200 سال در حال دعا است

راهب بودا که 200 سال در حال دعا است

 

 

 

مومیایی یک راهب بودایی که در حالت «لوتوس» (حالت مراقبه در یوگا و آیین هندو) نشسته است و در همان حالت چهارزانو با پوست احشام پوشیه و مومیایی شده است، اکنون زیر دست باستان‌شناسان مغول در سیبری در حال بررسی است تا پرده از رازهای نهفته آن برداشته شود.

 

آنچه این مومیایی را از دیگر انواع قدیمی آن مجزا می‌کند حالت نشسته و پیچیده آن است که تاکنون سابقه نداشته است و از سوی دیگر برخی معتقدند که این یک جسد نیست و راهب در بالاترین درجه خلسه که «توکتم» نامیده می‌شود قرار دارد و هنوز هم زنده است.

 

این عقیده را متخصصان یوگا و کارشناسان دین بودایی مطرح کرده‌اند که حفظ حالت لوتوس نشانه این است که این راهب توانسته به بالاترین درجه پرواز روح دست پیدا کند و جسمش را برای مدت ۲۰۰ سال گذشته در این وضعیت نگهدارد.

 

توکتم در آیین بودایی به مرحله قبل از «نیروانا» گفته می‌شود که درست قبل از محو جسمانیت روی‌ می‌دهد و در این حالت فرد، هنوز زنده محسوب می‌شود.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه